Klasika českého filmu

Trabantem napříč Afrikou recenze

Tento velice zajímavý snímek byl natočen roku 2010 a má ho na svědomí skupinka cestovatelů, kteří se rozhodli, že se vydají na cestu svého života. Jedná se tedy o cestu trabantem z Prahy, až na samý cíp Afriky, do Kapského města. To vše pomocí dvou válců, dvou taktů. Celkově je potřeba překonat přes 20 000 kilometrů přes pouště, hory, bahno a tak dále. Celkově nám film ukazuje lidskou odhodlanost a vše, čeho je člověk schopen dosáhnout. Skupinka totiž nikdy neměla jistotu, že do svého cíle vůbec dorazí. Celou cestu provázely ať už časté problémy s autem, tak také problémy osobní. Všechno se ale vždy postupem času vyřešilo a cesta mohla pokračovat dále. Expedice jela přes tyto všechny státy: ČR, Německo, Rakousko, Itálie (nalodění v Janově), Tunis (vylodění), Libye, Egypt, Súdán, Etiopie, Keňa, Tanzanie, Zambie, Botswana, Namibie a Jihoafrická republika.

Celkově se během cesty potkaly s četnými problémy trabantu, jako například rozbitá volnoběžka, totálně zadřený motor, rozhozený karburátor, rozbité zadní okno, utržený zadní nárazník, potlučená zadní světla, ohnutý přední nárazník, ovládání dálkových světel a tak dále.

Zajímavostí také je, že do každého trabantu bylo nainstalováno rádio, které přehrává mp3 jak z CD, tak z USB. Jeden ze členů výpravy totiž bez hudby zásadně nejezdí.

Komentáře jsou uzavřeny.