Klasika českého filmu

Samotáři recenze

Tento dnes již pomalu kultovní filmový český počin byl natočený roku 2000 a má ho na svědomí režisér David Ondříček. O výborný filmový soundtrack se postaral Jan P. Muchow.

Film vlastně vypráví příběhy sedmi mladých lidí, a to v průběhu několika dní. Tyto postavy prožívají během této doby několik zásadních událostí, které pak významně ovlivní jejich život. Jednou z postav je rozhlasový moderátor malého pražského rádia Petr, který se rozchází se svou dlouholetou přítelkyní Hankou. Hanku chce získat pro sebe na druhou stranu neurotický doktor Ondřej, který dívku už léta pronásleduje svou vtíravou pozorností. Ondřejova manželnka Lenka si však odmítá připustit, že by otec jejích dětí mohl zradit jejich úhledný maloměšťácký život.

Do těchto osudů ještě navíc zásahnou i další aktéři. Je zde mladá křehká makedonská barmanka Vesna, která v České republice hledá ztraceného otce, dále poměrně cynický manipulátor Robert, který si z ničeho neděla hlavu a vše si natáčí na kameru a nakonec kultovní postava, oddaný milovník marihuany Jakub, který se kvůli ní dostane do velké řádky problémů, neboť neustále zapomíná.

Ve filmu se objevuje celá řada známých herců, kteří zaručují opravdu dobrou zábavu.

Komentáře jsou uzavřeny.