Klasika českého filmu

Záhada hlavolamu recenze

Záhada hlavolamu je tématem, které bylo zpracováváno ve filmovém průmyslu vícekrát. Toto zpracování vzniklo roku 1993 a má jej na svědomí režisér Petr Kotek. Filmy vznikají samozřejmě na motivy jedné z nejslavnějších knížek od Jaroslava Foglara.

Popisuje dění v tajemných pražských uličkách a počínání slavného dětského klubu Rychlé šípy, za každých okolností počestných a ctnostných hochů. Rychlé šípy podnikají výpravy do Stínadel, do místa, kde se žádný jiný druhostraník (jak si chlapci z Druhé strany rozdělovací třídy říkají) neodváží. Je to totiž území Vontů. Hochů, kteří se straní společnosti a jsou agresivní k těm, co se odváží do jejich čtvrti. Vontové mají také své vlastní poznávací znamení, kterým je žlutý špendlík, pozůstatek prvního vedoucího a zakladatele jejich uskupení, Vojtěcha Vonta.

Rychlé šípy se tedy pravidelně dostávají do Stínadel, aby se dozvědeli více o tomto uskupení a také o tajmném ježku v kleci, symbolu Velkého vonství. Ježek je však ztracen a tak se Rychlé šípy vydávají po stopách mrtvého nadějného vynálezce Jana Tleskače, po stopách Tajemného Em a vlastně tak po stopách ježka v kleci, který v sobě prý ukrývá nějaké velké tajemství.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán České pohádky a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.