Klasika českého filmu

Anděl páně recenze

Tato pěkná pohádka byla natočena roku 2005 a má ji na svědomí režisér Jiří Strach. O hudbu k filmu se postaral Milan Bok. Ve filmu se objevuje spousta známých herců, jako například Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Josef Somr, Jiří Bartoška, Veronika Žilková, Klára Issová, Jiří Pecha a spoustu dalších.

Film začíná časné ráno, v předvečer Štědrého dne. Celé nebe je v jednom kole a chystá se na velkolepé oslavy Ježíškových narozenin. Panna Marie, alias Klára Issová, se svatou Veronikou, kterou ztvárnila Veronika Žilková, pečou hory cukroví, Tři králové chystají dort a sbor andílků nacvičuje koledy. Jenom jeden anděl nemá co na práci a cítí se, jako by tu byl navíc a všem se ještě k tomu pletl pod nohy. Jedná se o anděla Petronela, kterého dokonale ztvárnil Ivan Trojan, obecně známého nešiku.

Za krátkou dobu si proti sobě Petronel poštvě všechny svaté. Jediný, kdo s ním má stále trpělivost, je sám bůh, kterého ztvárnil Jiří Bartoška. Jenže nakonec se mu podaří urazit i boha. Za trest je poslán na pozemský svět, kde má za úkol napravit jednoho smrtelníka, jinak na Štědrý den končí v pekle jako padlý anděl. Film pak tedy mapuje Petronelovo počínání na zemi a všechny úsměvné situace, do kterých se díky své nešikovnosti dostane.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán České pohádky a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.