Klasika českého filmu

Na samotě u lesa recenze

Tento dnes již zlidovělými hláškami nabytý film byl natočen roku 1976. Na svědomí jej má režisér Jiří Menzel. O hudbu k filmu se postaral hudební skladatel Jiří Šust.

Hlavními postavami filmu jsou manželé Oldřich a Věra Lavičkovi, kteří se svými dětmi Petříkem a Zuzankou odjíždějí do Loukova na chalupu svého známého, inženýra Radima Zvona. Chtějí se zde totiž porozhlédnout po nějaké chalupě a doufají, že jim kamarád Zvon pomůže. Nakonec se rozhodnou pro koupi malebného domečku dědy Komárka, který jim zatím pronajmé jednu místnost. Lavičkovi se tedy rozhodnou strávit na chatě dovolenou. Věrka a Oldřich však mají na chatu a na pobyt na venkově zcela jiný názor. Zatímco Oldřich považuje pobyt na venkově za nejen zdraví prospěšný a děti se spřátelí s dobrosrdečným dědou Komárkem, Věra je stále více a více rozčilenější.

Vadí jí spousta věcí a tak stále důrazněji naléhá na manžela, aby s dědou, který jí zcela zjevně překáží, promluvil o prodeji. Proto vymyslí Olda takový malý plán. Na víkend pozve svého kamaráda lékaře Houdka, aby nenápadně zjistil, jak na tom vlastně děda Komárek je. Ten však zjistí, že děda je zcela zdravý a nejspíše tady ještě nějakou dobu pobude.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán České filmy komedie a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.